Coordonator / Dispecer Transport – Constanța

Website nespecificat

Transport

COORDONATOR / DISPECER TRANSPORT – CONSTANȚA

Companie de transport de persoane cu 25 de ani experientă în domeniu și capital 100% românesc. Realizează trasporturi de persoane atât pe teritoriul României cât și internațional. Transporturile se desfășoară pe rute prestabilite, conform orarului zilnic sau autocarele și microbuzele pot fi închiriate în funcție de solicitările clienților. Sediul companiei se află în Constanța.

RESPONSABILITĂȚI:

  • Responsabil de organizarea eficientă a activității de transport respectând cerințele companiei și cerințele legale;
  • Responsabil de verificarea cursei de plecare și sosire conform normelor interne;
  • Asigură contactul permanent cu clienții;
  • Coordonează și îndruma șoferii;
  • Preluarea comenzilor de transport și planificarea acestora;
  • Ghidarea și urmărirea statusului comenzii pe tot parcursul cursei;
  • Transmiterea de informații clienților în legătură cu transportul.

CERINȚE :

  • Varstă între 20 și 40 de ani cu experiență în abordarea telefonică, cu bune abilități de comunicare, convingere și negociere
  • Limbă Engleză;
  • Atitudine orientată spre rezolvarea problemelor;
  • Aptitudini de comunicare, planificare și negociere;
  • Organizarea trasporturilor rutiere, trafic internațional, respectând cerințele impuse ;
  • Persoană serioasă, responsabilă,descuracreata, în căutarea unui job stabil;
  • Un bun spirit de planificare și organizare al activităților, orientare către soluții;
  • Abilități și competențe de comunicare directă, scrisă și în mediul online; bune cunoștințe de utilizare a calculatorului;
  • Cunoașterea pieței de transport interne și internațional prezintă un avantaj, la fel și experiență într-o funcție similară.

BENEFICII:

  • Salariu competitiv și motivant;
  • Mediu de lucru tânăr, plăcut, foarte dinamic;
  • CIM cu durată nedeterminată.

Pentru informații suplimentare: 0720121488