Store manager – București, Cluj-Napoca, Ploiești, Constanța, Tîrgu-Mureș

Website MOTIVI

Retailer îmbrăcăminte

STORE MANAGER (BUCUREȘTI; CLUJ-NAPOCA; PLOIEȘTI; CONSTANȚA; TÎRGU-MUREȘ)

MOTIVI este un brand care reprezintă stilul şi designul italian, pasiunea pentru modă, dorinţa de a aduce mereu ceva nou, capacitatea de a crea tendinţe. Născut în 1993, MOTIVI este prezent cu 400 de magazine în întrega lume iar în România cu 16 magazine. Face parte din Miroglio Group, unul din cei importanţi retaileri din Italia cu tradiţie în modă şi cu o reţea de 1.300 de magazine monobrand în 34 de ţări.

Candidatul ideal:

  • 2-3 ani experienţă în vânzări sau în conducerea unei echipe în domeniul serviciu clienţi;
  • Persoană responsabilă, cu iniţiativă şi abilităţi de organizare dezvoltate;
  • Leader capabil să comunice clar şi convingător obiectivele către echipa sa;
  • Abilităţi excepţionale de customer service şi merchandising;
  • Persoană creativă, entuziastă, open-minded;
  • Cunoaşterea limbii engleze la nivel conversaţional.

Responsabilităţi:

  • Coordonează şi participă activ în toate activităţile magazinului;
  • Identifică priorităţile şi îndeplineşte sarcinile în mod eficient;
  • Planifică şi atinge obiectivele pe termen scurt şi lung, urmărind constant obiectivul de vânzări al magazinului;
  • Organizează şi îndrumă echipa, legând deciziile de performanţa în vânzări;
  • Motivează echipa, realizează training-ul asistenților de vânzări şi monitorizează constant rezultatele acestora.

Beneficii:

  • Oportunităţi de dezvoltare a carierei într-o companie multinaţională;
  • Program de training continuu;
  • Pachet salarial motivant.

Dacă te regăseşti în acest profil, te invităm să te alături echipei noastre.

Poţi trimite CV-ul tău şi aici: hr.romania@miroglio.com