Specialist Operațional – comuna Cogealac / Fântânele, județ Constanța

Website CEZ

Energie eoliană

SPECIALIST OPERAȚIONAL (COGEALAC / FÂNTÂNELE)

Grupul CEZ este prezent pe piața românească încă din anul 2005, odată cu preluarea companiei de distribuție Electrica Oltenia SA care, după procesul de transformare, asigură alimentarea cu energie electrică a șapte județe: Argeș, Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Vâlcea și Teleorman. Afacerile Grupului CEZ în România sunt reprezentate de cele 8 companii – Distribuție Oltenia (fosta CEZ Distribuție), CEZ România, CEZ Vânzare, CEZ Trade, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development si TMK Hydroenergy Power.

Viziunea Grupului CEZ România este de a contribui prin performanțele afacerilor desfășurate,  la atingerea obiectivelor întregului Grup, cât și pentru a deveni, pe termen lung, un leader respectat pe piața de energie din România.

Cerințe de calificare:

  • Studii superioare – energetică, electrotehnică, automatizări;
  • Cursuri de „People management“;
  • Limba engleză – nivel mediu:
  • Experiență în exploatarea și conducerea operativă a instalațiilor energetice;
  • Experiență în lucru cu sisteme SCADA;
  • Organizat, stăpân pe sine, capabil să gestioneze mai multe sarcini simultan;
  • Experiență în lucrul cu echipe de specialiști.

Responsabilități principale:

  • Ajută la planificarea și coordonarea lucrărilor de mentenanță și reparații ale macaralelor, stivuitoarelor, capetelor tractor și trailerelor;
  • Ajută la întocmirea planului de depozitare a pieselor în vederea ridicării în funcție de procedurile producătorului de echipamente și specificațiile macaralelor și asigură respectarea planului;
  • Supraveghează operațiunile de montare / demontare macara pe șenile și schimbare a componentelor majore ale turbinelor.

Se oferă:

  • Pachet salarial motivant;
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinațională;
  • Traininguri de specialitate;
  • Mediu de lucru stimulativ într-o echipă de specialiști.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție, menționând poziția pentru care aplică, la adresa de e-mail jobs@cez.ro.

Numai persoanele selectate vor fi contactate.

Echipa CEZ