Secretară – Constanța

Website Cooperativa Agricola Dobrogea Sud

Dezvoltare ferme, cooperative

SECRETARĂ (CONSTANȚA)

Cooperativa Agricola Dobrogea Sud a fost înființată în februarie 2009 la inițiativa celor 12 membrii fondatori ce au avut ca scop dezvoltarea și profitabilitatea fermelor.

Scopul Cooperativei Agricole Dobrogea Sud este promovarea intereselor membrilor cooperativei în conformitate cu principiile cooperatiste de tip european.

Candidatul ideal:

  • Candidatul ideal, locuiește în Constanța, Agigea, Eforie sau Techirghiol, prezintă aptitudini de organizare, spirit de echipă, viteza de lucru și bune abilități de comunicare;
  • Activitatea se desfășoară la sediul din Techirghiol;
  • Cunoaște pachetul Office – poate dactilografia o frază în Word și poate face un tabel în Excel;
  • Recomandăm ca CV-ul să conțină elemente reale;
  • Știm că nu s-a născut nimeni învățat, dar nici mincinos.

Cerințe:

  • Abilități de utilizare PC, Microsoft Office – Word + Excel, Internet;
  • Disponibilitate pentru program de lucru intens;
  • Bune abilități de organizare și planificare;
  • Permisul de conducere categoria B constituie un avantaj, dar nu este necesar.

Responsabilități:

  • Desfășoară activității de secretariat;
  • Realizează colectarea corespondenței, proceselor-verbale, adreselor, rapoartelor;
  • Selectează și expediază corespondența și alte documente;
  • Întocmește diferite rapoarte și documente în funcție de solicitări;
  • Preia apelurile telefonice și e-mailurile și le direcționează către departamentele corespunzătoare;
  • Întocmește și comandă necesarul de produse de papetărie și protocol;
  • Asigură secretariatul Consiliului de administrație și al Adunării generale.

Aplicațiile se fac la adresa de e-mail: cooperativa@dobrogeasud.ro .