Gestionar depozit – Constanța

ORIENT CERAMIC

Materiale construcții

GESTIONAR DEPOZIT (CONSTANȚA)

Orient Ceramic a devenit în scurt timp unul dintre cei mai importanți importatori de gresie, faianță, mozaic, piatră naturală, marmură și granit din România. În prezent este principalul distribuitor de plăci ceramice format mare, care asigură soluții pentru cele mai exigente proiecte.

Având o echipă de vânzări profesionistă, oferim soluțiile perfecte tuturor clienților noștri prin programul de design 3D și experiența acumulată. Partenerii noștrii beneficiază de suport în amenajarea showroomurilor prin consiliere în mercantizare și diverse modele de expozitoare, pentru a prezenta gama noastră unică de produse.

ORIENT CERAMIC recrutează pentru depozitul logistic din CONSTANȚA: Gestionar Depozit

Cerințe:

  • Capacitate de planificare și organizare;
  • Cunoștințe privind managementul stocurilor;
  • Cunoștințe Microsof Office ;
  • Abilitate de lucru în echipă;
  • Creativitate și spirit de inițiativă;
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilități:

  • Planifică, organizează, coordonează și conduce activitățile specifice din cadrul depozitului;
  • Analizează, decide și confirmă respectarea termenelor de pregătire a comenzilor de produse, în funcție de termenele de livrare solicitate;
  • Se asigură de existența și corectitudinea tuturor documentelor de intrare / ieșire;
  • Asigură integritatea stocului de produse din depozit;
  • Monitorizează operarea în sistemul de evidență informatică al societății a mișcărilor de produse din depozit;
  • Răspunde de corectitudinea inventarelor, de corectitudinea datelor și informațiilor pe care le introduce în sistemul de evidență informatică al societății;
  • Asigură gestiunea informatizată a stocurilor;
  • Coordonează activitatea de gestionare și depozitare;
  • Participă la activitățile specifice depozitului (aranjarea mărfii, etichetare, pregătirea comenzilor și verificarea livrărilor, recepția mărfii);
  • Asigură păstrarea materialelor pe sortimente, tipuri și dimensiuni, în condiții corespunzătoare;
  • Eliberează mărfurile în baza notelor de comandă aprobate.

Beneficii:

  • Post permanent de tip full time, în cadrul unei companii lider la nivel național;
  • Lucrul în cadrul unei echipe tinere și dinamice;
  • Program de instruire la locul de muncă;
  • Pachet salarial motivant, bonusuri și prime în funcție de performanță.

Dacă prezintă interes pentru dvs. postul oferit, vă rugăm să transmiteți CV-ul la adresa: contact@orientceramic.ro