Electromecanic – comuna Cogealac / Fântânele, județ Constanța

Website CEZ

Energie eoliană

ELECTROMECANIC (COGEALAC / FÂNTÂNELE)

Grupul CEZ este prezent pe piața românească încă din anul 2005, odată cu preluarea companiei de distribuție Electrica Oltenia SA care, după procesul de transformare, asigură alimentarea cu energie electrică a șapte județe: Argeș, Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Vâlcea și Teleorman. Afacerile Grupului CEZ în România sunt reprezentate de cele 8 companii – Distribuție Oltenia (fosta CEZ Distribuție), CEZ România, CEZ Vânzare, CEZ Trade, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development si TMK Hydroenergy Power.

Viziunea Grupului CEZ România este de a contribui prin performanțele afacerilor desfășurate,  la atingerea obiectivelor întregului Grup, cât și pentru a deveni, pe termen lung, un leader respectat pe piața de energie din România.

Cerințe de calificare:

  • Studii medii tehnice;
  • Absolvent al unei școli sau curs de calificare finalizat cu specializarea mecanică sau electrică;
  • Experiență de lucru în exploatarea utilajelor de ridicat sau lucru în șantiere navale;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Seriozitate și simțul responsabilității;
  • Abilitate în comunicare și organizare;
  • Dinamism și spirit de echipă;
  • Organizat, stăpân pe sine, capabil să gestioneze mai multe sarcini simultan.

Responsabilități principale:

  • Participare activă în echipa de instalare/ dezinstalare și transport a macaralei de mare tonaj;
  • Participă și efectuează lucrări de mentenanță și reparații la macarele, stivuitor, trailere și cap tractor împreună cu echipele de service și mentenanță sau cu echipa de operare în funcție de programul de mentenanță;
  • Respectarea procedurilor de lucru în conformitate cu metodologia internă de lucru.

Se oferă:

  • Pachet salarial motivant;
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinațională;
  • Traininguri de specialitate;
  • Mediu de lucru stimulativ într-o echipă de specialiști.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție, menționând poziția pentru care aplică, la adresa de e-mail jobs@cez.ro.

Numai persoanele selectate vor fi contactate.

Echipa CEZ