Asistentă gestiune producție agricolă – Constanța

Website nespecificat

Agricultură

ASISTENTĂ GESTIUNE PRODUCȚIE AGRICOLĂ – CONSTANȚA

Societate cu profil agricol din Constanța (lucrăm teren agricol, cultivăm și facem comerț cu cereale), angajază ASISTENTĂ care să țină gestiunea producției agricole.

 RESPONSABILITĂȚI:

  • Asigură operarea tuturor informațiilor necesare derulării procesului de producție agricolă;
  • Întocmește și arhivează documentele interne privind operațiunile procesului de producție agricolă;
  • Asigură transferul de informații privind costurile către Departametul de Contabilitate;
  • Preia documentele de însoțire a mărfii și se asigură de corectitudinea datelor ce se întroduc în sistemul de gestiune;
  • Verifică conformitatea datelor introduse cu informațiile din documente;
  • Operează documentele necesare reglării stocurilor (bonuri de consum, devize, ajustări s.a.) în programul de gestiune;
  • Se va deplasa la instituțiile abilitate atunci când va fi necesar;
  • Întocmește documentele în relația cu instituțiile abilitate (APIA, Direcția Agricolă, s.a.);
  • Ține evidența terenurilor agricole și a contractelor de arendă în programul de gestiune.

CERINȚE:

  • Studii medii;
  • Student/absolvent facultate Agricultura – constituie avantaj;
  • Cunoștințe minime de contabilitate – constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de limbă engleză;
  • Persoană organizată, disciplinată, cu inițiativă;
  • Cunoștințe de operare pachet MS Office;
  • Permis Categ. B – obligatoriu;
  • Dornică să învețe lucruri noi.

BENEFICII:

  • Mașină;
  • Telefon;
  • Muncă birou.

 Persoanele interesate sunt rugate să depună un CV la adresă: resurseumane@totalgrain.net