Agent comercial – Constanța, București, Oradea, Craiova

Website ELSACO

Distribuție și vânzare echipamente de control

AGENT COMERCIAL (CONSTANȚA, BUCUREȘTI, ORADEA, CRAIOVA)

Elsaco este un grup de companii prezente preponderent în domeniile energiei, apei și utilităților, având ca principal obiectiv eficiența energetică și digitalizarea serviciilor oferite de furnizorii de utilități.

Grupul este format la acest moment din 10 companii care acoperă domenii precum distribuția și vânzarea de echipamente de măsură și control; soluții în domeniul eficienței energetice; software de proces și business; soluții IT&C.

Elsaco este compania în care angajații își pot accelera dezvoltarea profesională. Am creat un mediu în care gândirea inovativă este încurajată, iar inițiativa este răsplătită. Elsaco este cel mai bun loc pentru a transforma scopurile dumneavoastră profesionale în rezultate.

Dacă te consideri o persoană implicată căreia i-ar place să lucreze într-un mediu dinamic și alert….te consideri o persoană capabilă să învețe de la profesioniști și te pasionează domeniul vânzărilor, indiferent daca ai experiență sau nu în acest domeniu, te așteptăm să ne împărtășești din entuziasmul tău făcând parte din echipa noastră ca și Agent comercial. Așadar, esti convins(ă) că îți dorești o schimbare și ești deschis(ă) noilor provocări? Dacă ai răspuns afirmativ, te invităm să te alături unei echipe de oameni ambițioși, dornici să te cunoască și bineînțeles să se dezvolte alături de tine pentru succesul firmei.

Candidatul ideal:

  • Studii medii (studiile superioare reprezintă un avantaj);
  • Cunoștințe în vânzări / customer care (avantaj);
  • Competențe tehnice (instalații, energetică);
  • Persoană organizată, dinamică, atentă la detalii, gândire logică;
  • Capacitate de negociere și interrelaționare;
  • Bune abilități de comunicare, time planning;
  • Cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office.
  • Posesor permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului:

  • Menține și dezvoltă portofoliul de clienți;
  • Implementează planuri de acțiune pentru atingerea obiectivelor de vânzări stabilite de conducerea companiei;
  • Promovează produsele și serviciile societății;
  • Culege informații din zona de responsabilitate privind așteptările și tendințele clienților potențiali și le transmite superiorului ierarhic;
  • Respectă graficul de vizite stabilit ca și obiectiv;
  • Gestionează relațiile cu actualii și potențialii clienți;
  • Propune clienților oferte comerciale personalizate în funcție de nevoile acestora;
  • Se asigură de transformarea ofertelor comerciale în contracte;
  • Negociază contractele de prestări servicii sau de vânzări echipamente;
  • Manifestă disponibilitate și amabilitate, folosind un limbaj adaptat fiecărui client, arătând un interes clar pentru nevoia acestuia.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Dezvoltare profesională;
  • Mediu de lucru plăcut orientat spre performanță.

Dacă dorești să te alături echipei noastre, te rugăm să ne trimiţi CV-ul tău actualizat la hr@elsaco.com, specificând postul pentru care aplici.

Așteptăm cu interes aplicația dumneavoastră și vă dorim succes!

Vă mulțumim,

Echipa Elsaco!